ترمز آسانسور

ترمز آسانسور

چتر نجات آسانسور وسیله ای برای محافظت از عملکرد ایمن آسانسور است و در مواقع اضطراری که سرعت کابین آسانسور از سرعت تعیین شده توسط گاورنر کابین بیشتر شود یا طناب های نگهدارنده تعلیق بریده یا شل شده باشد، کابین آسانسور را متوقف و قرار می دهد. آن را روی ریل راهنمای آسانسور. نگه می دارد. ترمز ایمنی آسانسور نقش موثری در ایمنی آسانسور دارد و معمولاً بر روی کابین آسانسور یا قاب وزنه تعادل نصب می شود.

چتر نجات آسانسوری چیست؟

همانطور که گفته شد چتر نجات یکی از مهم ترین و حساس ترین قسمت های آسانسور است که قابل رویت نیست اما عدم توجه به آن می تواند بسیار خطرناک باشد. هنگامی که سرعت کابین بیش از حد بالا باشد، از چتر نجات برای نگه داشتن کابین و جلوگیری از سقوط کابین استفاده می شود.

اجزای اصلی سیستم ترمز ایمنی آسانسور چیست؟

ترمز آسانسور دارای اجزای خاصی است که در زیر به آنها اشاره می شود:

  • بدنه اصلی
  • قطعات قفلی که به ریل های راهنما متصل می شوند.
  • سیستم ترمز
  • ابزار ایمنی الکترونیکی
  • قطعات اهرم فرمان
  • فنرهای نگهدارنده
  • وسیله ای برای اصطکاک انرژی

اگر سیستم چتر نجات و در واقع تجهیزات ایمنی آسانسور به خوبی و با دقت نصب شود، افراد با آرامش بیشتری از آسانسور استفاده می کنند و در صورت بروز مشکل، رفع آن آسانتر می شود و از بسیاری از ضررها جلوگیری می شود. توضیحات در مورد چتر نجات یا سیستم ترمز ایمنی

سیستم چتر نجات یک موضوع مهندسی پیچیده است و برای ایمنی آسانسورها بسیار مهم است، زیرا نیاز به محاسبات دقیق، طراحی و دانش منظم دارد. این سیستم که برای آسایش و ایمنی افراد در آسانسورهای پرسرعت حیاتی است، آنچنان که باید مورد توجه قرار نمی گیرد. به دنبال سیستم های ایمنی ارزان قیمت در بازار این موضوع را نشان می دهد.

در مذاکرات سازندگان و پیمانکاران، “سیستم های ایمنی” معمولا تحت الشعاع انتخاب مدل کابین قرار می گیرند. با این حال، قطعاتی که برای کاربر نهایی قابل مشاهده نیستند، مانند چتر نجات آسانسور، خطرات احتمالی بیشتری دارند.

شش بخش به عنوان اجزای ایمنی آسانسور تعریف شده است. سیستم های فرمان و ترمز که دو تا از آنها با هم برای حفظ ایمنی کار می کنند. وظیفه گاورنر این است که طناب ایمنی را به اندازه کافی کشیده و آسانسور را در هنگام شل شدن طناب متوقف می کند.

اگر طناب های تعلیق حامل آسانسور قطع شود یا سرعت رو به پایین بیش از حد افزایش یابد، کابل تنظیم کننده متصل به کابین کشیده می شود. دستگاه ایمنی الکتریکی در سیستم چتر نجات آسانسور از یک طرف سیستم کشش را تامین می کند و کابین را متوقف می کند و از طرف دیگر سیستم چتر نجات تدریجی ریل های راهنما را نگه می دارد.

ساده ترین راه برای متوقف کردن یک جسم متحرک

ساده ترین راه برای متوقف کردن یک جسم متحرک در یک بازه زمانی مشخص، جذب انرژی جنبشی آن و تبدیل این انرژی جنبشی به گرما از طریق اصطکاک است. به طور کلی وقتی مکانیزم سیستم چتر نجات فعال می شود، نیمی از این سیستم که از طریق فنر به کابین متصل می شود با ریل در تماس است و نیم دیگر از طریق کابین به ریل فشرده می شود که به آن می گویند. “غلتک”. نیروی طبیعی ایجاد شده به اصطکاک تبدیل می شود و شروع به استفاده از انرژی جنبشی کابین می کند. این اصطکاک تا زمانی که کابین متوقف شود ادامه می یابد. چتر نجات آسانسور چگونه کار می کند؟

چتر نجات را باید بخشی از تجهیزات ایمنی آسانسور در نظر گرفت. سیستم چتر نجات باید در دو طرف کابین نصب شود. هنگامی که احتمال سقوط آسانسور وجود دارد، یعنی سرعت پایین یا بالا رفتن آسانسور خیلی زیاد است، چتر نجات به طور خودکار شروع به کار می کند و حرکت بیشتر کابین را متوقف می کند، کابین را توسط ریل های راهنما نگه می دارد و از حرکت آن جلوگیری می کند. افتادن او انجام می دهد.

با افزایش سرعت آسانسور، طناب های تعلیق متصل به گاورنر از حرکت می ایستد و اهرم متصل به این طناب ها کشیده می شود و باعث برخورد کابین به ریل و توقف حرکت می شود. انواع چتر نجات آسانسوری

با توجه به ساختار متفاوت اجزای ترمز، تجهیزات ایمنی آسانسور را می توان به بلوک V شکل، چرخ دنده خارج از مرکز و غلتک تقسیم کرد. همچنین با توجه به فواصل توقف می توان آن را به چتر نجات لحظه ای و چتر نجات تدریجی تقسیم کرد.

چتر نجات تدریجی

چتر پروگرسیو یک سیستم مکانیکی است و قابل نصب بر روی فنرهای نگهدارنده پایین یا بالایی سیستم تعلیق کابین است. چتر نجات آسانسور مکانیزمی است که با انجام عملیات ترمز بر روی ریل های راهنما، سرعت کابین را کاهش می دهد. در واقع تاثیر نیروها بر کابین آسانسور یا وزن تعادل را کاهش می دهد.

چتر نجات پیشرونده برای سرعت های بالاتر از 1.0 متر بر ثانیه استفاده می شود، اما اغلب در تمام سرعت های بالاتر از 0.63 متر بر ثانیه استفاده می شود. مقدار افزایش توان با توقف های متعدد محدود می شود و در نتیجه نوعی اصطکاک ثابت تا توقف کامل کابین ایجاد می شود.

شتاب سرعت تغییر در طول زمان است. به منظور حفظ ایمنی جانی و مالی، شتاب ترمز باید بین 0.2 تا 1 گرم باشد. در حالت ایده آل، ترمز باید با شتاب متوسط ​​0.6 gn باشد (gn شتاب ناشی از گرانش است و برابر با 9.81 متر بر ثانیه است). ترمز با شتاب زیاد به این معنی است که کابین در مدت زمان کوتاهی متوقف می شود.

به عنوان مثال، اگر آسانسور با شتاب ترمز 1 gn ترمز کند، به دلیل فاصله زمانی کوتاه، به شدت متوقف می شود. در صورت افزایش شتاب، ترمز ناگهانی چتر نجات آسانسور خطر بزرگی برای کودکان، سالمندان، بیماران و زنان باردار خواهد بود.

چتر نجات لحظه ای

عملکرد لحظه ای چتر نجات در سیستم های ترمز آسانسور این است که فنرهای نگهدارنده خیلی سریع به ریل های راهنما برخورد کرده و کابین آسانسور را متوقف می کنند. یکی از انواع چتر نجات لحظه ای سیستم غلتکی است. اگر سرعت کابین کمتر از 0.63 باشد، از این سیستم ترمز استفاده می شود.

باید گفت ترمز آسانسور در لحظه چتر نجات بلافاصله کار می کند. در این نوع سیستم، نیروی ترمز نامحدود است، بنابراین سیستم ترمز چتر نجات قابل تنظیم نیست و توسط اهرم بالابر غلتکی که دو غلتک را به سمت بالا هل می دهد، فعال می شود. آسانسورهای هیدرولیک چگونه کار می کنند؟

بالابرهای هیدرولیک بر اساس یک اصل اساسی کار می کنند: برای بلند کردن، یک پمپ روغن پیستون را به داخل سیلندر فشار می دهد. برای پایین آمدن، دریچه باز می شود و روغن اجازه داده می شود تا به داخل مخزن برگردد و توسط گرانش کابین بالابر به عقب رانده می شود.

با بسته بودن دریچه، روغن فقط می تواند از مخزن به داخل سیلندر جریان یابد. هنگامی که دریچه باز است، روغن فقط می تواند از سیلندر به مخزن برگردد. کنترل های داخل کابین آسانسور باعث می شود پمپ کار کند و روغن را جابجا کند. با رسیدن به پایین، پمپ خاموش می شود و بالابر در بالای پیستون قرار می گیرد و روغن را در سیلندر محبوس می کند. چتر نجات آسانسور هیدرولیک نیز بسیار مهم است.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *